Bennu Yildirimlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bennu Yildirimlar Fan Sitesi

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Özüne dön kötülük yap

YazarMesaj
Oguz_

Özüne dön kötülük yap Empty
MesajKonu: Özüne dön kötülük yap   Özüne dön kötülük yap Icon_minitimePtsi Kas. 03, 2008 8:51 pm

"Yaprak Dökümü"nün Ferhunde'si Deniz Çakır'a seyirci kötülük yapması konusunda baskı yapıyor.

Özüne dön kötülük yap 4917064

"Yaprak Dökümü"nün Ferhunde'si Deniz Çakır, son birkaç bölümdür gayet anlayışlı ve iyi bir gelin. Ancak Ferhunde karakterine hayat veren Çakır'a göre, seyirci bu durumdan memnun değil. Bazı izleyiciler eski haline dönüp, kötülük yapması konusunda oyuncuya baskı yapıyor.

Kötü kadın rolleri üstünüze mi yapıştı?

Bunu söylemek için çok erken bence. Evet rol aldığım iki dizi filmde de canlandırdığım karakterler 'kötü kadın' olarak adlandırıldı. Ama birbirlerine benzemeyen, özellikleri birbirinden çok farklı kadınlardı bunlar. Oyunculuk yaparak her gün başka bir maceraya yol alıyorum. Dolayısıyla farklı maceralar istiyorum. Hiçbir verimliliği olmayan iyi ve sıradan bir karakteri canlandırmaktansa kötü birini oynarım. Kötü kadın rolleri üstüme yapıştı diye bir kaygım yok. Çünkü yolun çok başındayım daha.

Bazı eğitimli oyuncular halk onları bağrına bassın diye kötü karakter canlandırmaya cesaret edemiyor...

Mutlaka böyle olanlar da vardır ama oyunculuk çok ihtiraslı bir şey. "Aman bana iyi desinler" derdinde değilim. Bu benim mücadelem. Zaten ben beğeniyorsam, onlar da beğenecektir. Ayrıca insanlar da biraz zeki olsunlar. Gerçeğin ve rolün ayrımını yapabilsinler istiyorum. Aslında benden nefret etmeleri iyi bir şey. Demek ortaya iyi bir şey çıkmış, onları inandırmışım.

Özüne dön kötülük yap 4917057

Ne kadar oldu Ankara'dan geleli?

2004'de konservatuvardan mezun oldum ve geldim. İstanbul benim için bilinmeyen bir denizdi. Ankara çok güzel ama fazla platform yok. O zaman daha tutkuluydum tiyatroya. Tiyatro harici oyunculuğa karşı önyargılıydım. "Yolun başında her şeyi göze almazsam, daha sonra zorlanırım" diye düşündüm. İnsanlar İstanbul konusunda beni uyardılar, zorlukları anlatmaya çalıştılar. Başıma ne gelecekse gençken bunu göze alabilirdim. Üç yıl sonra geç olurdu. Çünkü kendimi çok iyi tanıyorum. Bir şeyi yarına ertelersem, benim için bitiyor.

Tiyatro dışında oyunculuk yapmaya karşı önyargılıydınız. Bunu Cihan Ünal sayesinde kırdınız anlaşılan...

"Kadın İsterse" dizisi benim için çok büyük bir şanstı. Hem kadrosu çok iyiydi. Hem de İstanbul’a gelip diziyle başlamak maddi anlamda beni çok rahatlattı. İstanbul az parayla seni çok mutsuz edebilir. Çünkü çok dengesiz bir şehir. Cihan Ünal bana kadroyu saydığı zaman tereddüt bile yaşamadım. Hepsi usta tiyatroculardı.

Siz böyle düşünürken, magazin basınında Cihan Ünal'ın sevgilisi olarak yer almak sizi hayal kırıklığına uğrattı mı?

En başta evet. Ama daha sonra hayır. Çünkü alışıyorsun. Zamanla anlayacaklardır herhalde. Karşı tarafı fazla düşündüğünde yoluna devam edemiyorsun. Çok üzüldüğün zaman da kendinden yiyorsun. Ben doğru bildiğimi yapmaya devam edeceğim.

Halil Ergün beni ehlileştirdi

Tamamen istediğiniz hayatı yaşayabiliyor musunuz?

"Hayır" dersem bu şımarıklık olur. Çünkü hayatın o dönemindeki öncelikleriyle ilgili bir şey bu. Eğer hayatımın o döneminde aşk varsa, aşkı doya doya yaşamalıyım. Benim hayatımın bu döneminde iş var. Elbette ki bu değişebilir. Ama benim için öncelikli olan ideallerim. Eğer bu uğurda fedakarlık etmem gerekiyorsa ederim. Dolayısıyla istediğim hayatı yaşıyorum. "Yaprak Dökümü" benim için büyük şans. Çünkü Halil Ağabey’den (Ergün) ve Güven Abla’dan (Hokka) çok şey öğreniyorum. Ben Halil Ergün’le iyi ki karşılaşmışım. Bana insani anlamda o kadar çok şey öğretti ki... Halil Ergün, o kadar inandığım bir insan ki... İyi ki karşılaşmışım ben onunla. Çünkü benim deli bir tarafım vardır. Deniz'in anarşist yanını ehlileştirmiştir.

Röportaj: Pınar YILMAZERLER

Özüne dön kötülük yap
1 sayfadaki 1 sayfası